Victoria School ZS

DIstanční výuka ve Victoria School

Po prvních zkušenostech s distanční výukou z jara roku 2020, kdy jsme vyzkoušeli různé platformy, jsme se rozhodli pro Microsoft Teams. Jedná se o osvědčenou platformu, která díky své jednoduché instalaci a připojení přes webové rozhraní vyhovuje žákům, rodičům i pedagogům.

Během výuky využívají pedagogové osvědčené funkce této platformy jako je např. sdílení dokumentů a plochy, videokonference, promítání whiteboardů, vytváření kvízů, plnění úkolů v zadaném čase apod.

Online výuka probíhá dle aktuálního rozvrhu. Vyučovány jsou téměř všechny předměty včetně tělesné, výtvarné a hudební výchovy. Uvědomujeme si nezastupitelnou roli těchto předmětů, v rámci kterých učitelé zadávají dětem zábavné a kreativní úkoly, u kterých mohou děti relaxovat a vykonávat je bez připojení k počítači.

Snažíme se o nalezení vyváženého poměru mezi online výukou a úkoly, které řeší žáci samostatně.

Reakce rodičů na online výuku jsou velmi pozitivní. Většina z nich oceňuje výuku dle rozvrhu, díky které dochází nejen ke vzdělávání dětí, ale je zachován, v dnešní době tak důležitý, denní režim dítěte. V případě rozdílných potřeb dítěte učitelé reagují flexibilně, individuální domluva je vždy možná.

Naše škola je připravena reagovat na aktuální situaci a poskytnout kvalitní vzdělávání online, o čemž svědčí i reakce rodičů na distanční výuku níže.

Reakce rodičů na online výuku:

„Dobrý den pane řediteli,

chci Vám a všem vyučujícím poděkovat za Vaší skvělou práci, které si s manželem velmi vážíme. Je dobře, že se děti učí podle rozvrhu, mají systém a komunikují s učiteli. Věřím, že i nadále budete pokračovat ve Vaší zodpovědné práci. Ještě jednou moc děkujeme a přejeme hodně úspěchů v této nelehké době.”

                                                                                                                                                                                            rodiče žáka 6. třídy

„Dobrý večer, pane Žáku,

ráda bych Vám jen krátce napsala, jak skvěle zvládáte současnou situaci kolem distančního vzdělávání. Myslím, že je opravdu výjimečné to, že děti mají prakticky kompletní výuku. Celý systém distanční výuky v kombinaci Teams a Edookitu funguje většinou bez problémů, dcera si na nic nestěžuje, já vím, že i když musíme do práce, tak ona má svou náplň a všechno jde opravdu dobře.”

                                                                                                                                                                                            rodiče žáka 6. třídy

„Ahoj Matěji,

chci poděkovat za to, jak jste zvládli online výuku, všude Vás chválím :-)”

                                                                                                                                                                                              rodič žáka 3. třídy