Victoria School ZS

NÁŠ TÝM

Matěj Žák

“Mně se to motto nějak mottá”,
takže “Úsměv, prosím!”

 • ředitel ZŠ a MŠ Victoria School
 • třídní učitel 4. třídy
 • učitel českého jazyka

Mé nejdůležitější životní role: syn mých skvělých rodičů, mladší otravný brácha, otec dvou pro mě dokonalých dcer, manžel mé fantastické manželky, učitel ve speciální škole, učitel na prvním stupni, ředitel mateřské školy a nyní ředitel Victorky, celoživotní sportovec, vášnivý fanoušek Sparty, i když teď fandím Victorce. 

Gabriela Šmerdová

Plant your garden and decorate your soul, instead of waiting for someone to bring you flowers

 • zástupkyně ředitele ZŠ pro věci akademické

Vystudovala jsem Právnickou fakultu Masarykovy Univerzity v Brně a následujících 15 let jsem se věnovala právnické profesi. Tuto životní etapu jsem si zpestřila mateřskou dovolenou s mými dvěma dětmi, Kristýnou a Patrikem. Dalších 10 let jsem vedla Kulturní centrum Nová Beseda v Klánovicích a vyučovala soukromě, později i na ZŠ v Klánovicích, španělský jazyk. K mým hlavním zálibám patří cestování, chození po horách, lyžování a cizí jazyky. K angličtině, španělštině a ruštině nyní přidávám italštinu, protože "nikdy není pozdě s čímkoliv začít". 

Martina Štekláčová

„Doufej ve spravedlnost, ale buď připraven i na bezpráví.“ 

 • hlavní ekonomka

Vystudovala jsem Vysokou školu ekonomickou v Praze, Národohospodářskou fakultu, obor Hospodářská politika. Při studiu jsem pracovala jako personalista a produktový manažer v jednom z pražských divadel. Po studiích jsem nastoupila na pozici office managera do malé, rozvíjející se společnosti. Největší radost mi dělá můj syn. Mezi mé záliby patří cestování, četba a lyžování.

Jana Černá

„Co je důležité, je očím neviditelné.”

 • zástupkyně ředitele ZŠ pro věci organizační

Vystudovala jsem psychosociální studia a sociální pedagogiku na Husitské teologické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Při studiích jsem dělala lektorku primární prevence na školách a lektorku školních výukových programů. Organizační a řídící schopnosti jsem získala díky svému dlouholetému působení v oblasti marketingu a mám bohaté zkušenosti s přípravou a realizací firemních akcí. Ve svém volném čase ráda cestuji a věnuji se rodině.

Jana Šimanová

„Přijmi to, co je, nech plavat to, co bylo a věř v to, co přijde.” 

 • provozní manažerka

Vystudovala jsem obchodní akademii, obor všeobecná ekonomika. Pracovala jsem dlouho jako office manager v reklamní a marketingové společnosti, ale již skoro rok "kopu za Viktorku". Jsem šťastná máma dvou dospělých synů, kteří mi dělají velkou radost. Mezi mé zájmy a záliby patří hlavně cestování, dobrá kniha, film nebo hudba.

Táňa Svobodová

„Až ti bude v životě nejhůř, otoč se ke slunci a všechny stíny padnou za tebe.“ 

 • třídní učitelka 2. třídy
 • učitelka českého jazyka

Po ukončení studia jsem začala dělat práci, která je zároveň i mým koníčkem. Učím již 20 let a stále mě učení baví. Během své praxe jsem absolvovala velké množství seminářů, vzdělávacích akcí a dlouhodobějších školení, např. Jak minimalizovat šikanu, Jak pracovat se „zlobivým“ dítětem, Čtením a psaním ke kritickému myšlení. Vyzkoušela jsem si i práci s dětmi se specifickými poruchami učení, což mne velmi obohatilo. Mezi mé koníčky patří cestování, výlety do přírody, návštěva divadel, práce na zahradě a posezení s přáteli, pro které moc ráda vařím a peču.

Pavla Hávová

 „Skutečné a bezpečné štěstí je mnohem spíše darem mysli a srdce než darem vnějšího světa.“ 

 • třídní učitelka 3. třídy

 • učitelka hudební výchovy

Vystudovala jsem UK v Praze. Mou první školou se stala ZŠ v Praze – Klánovicích. Dále jsem učila na různých typech škol, a protože mám ráda anglický jazyk, ve Viktorce vzniklo velmi milé spojení všeho. Děti jsou dar od nejmenších i po ty největší. Jsem ráda, že mi bylo umožněno poznávat je, učit se každé dítě respektovat a současně se učit navzájem. Již dlouhou dobu mě zajímá muzikoterapie a hudební improvizace. Fascinuje mě, jak hudba teoretická či praktická propojuje velmi mnoho vědních disciplín. O sobě bych ještě prozradila, že mám dceru a syna, se kterými ráda trávím co nejvíce času. Mám ráda svou rodinu, lesy, hory, sport téměř všeho druhu, procházky v lese, knihy a meditaci.

Tereza Fulínová

„S poctivostí nejdál dojdeš.“

 • třídní učitelka 1. třídy

 • učitelka chemie

Studovala jsem na Univerzitě Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem. V minulosti jsem učila ve státní i soukromé základní škole. Jediné, co mě dokáže bezpečně rozčílit, jsou mé koníčky: golf a rodinné deskové hry.

Alžběta Ženíšková

„Krása je jednotou v rozmanitosti.“

 • třídní učitelka 5. třídy

 • garantka “Učíme se venku”

Vystudovala jsem Pedagogickou fakultu v Plzni s prohloubením speciální pedagogiky. Přes 20 let jsem učila v ZŠ Klánovice v programu Začít spolu. Sympatickou je mi lesní nebo intuitivní výuka nebo některé aspekty montessori i waldorfské výuky. Miluji přírodu, hudbu všech možných žánrů, ráda si něco přečtu. V osobním životě nejraději trávím čas se svými dvěma milovanými dcerami, rodinou a přáteli. 

Radka Nováková

„Nemůžete nikoho nic naučit. Můžete mu nanejvýš pomoci, aby to sám v sobě nalezl.“

 • třídní učitelka 7. třídy

 • učitelka matematiky a fyziky

Vystudovala jsem ČVUT. Mám tři dospělé syny. Kromě jiného mě baví matematika, čeština, fyzika, angličtina, karetní a deskové hry, logické úlohy, pokusy, chůze po lese, … a také učení a učení se.

Michal Návara

„Je čas chytání ryb a je čas sušení sítí.“ (čínské přísloví)

 • třídní učitel 8. třídy

 • učitel českého jazyka, matematiky a VkO

Vystudoval jsem Pedagogickou fakultu Jihočeské univerzity obor český jazyk-občanská výchova. V letech 2012-2014 jsem učil na Základní škole Pražačka. Poté jsem odcestoval na tři roky do zahraničí (Austrálie, Nový Zéland), kde jsem sbíral zkušenosti v různých zaměstnáních a věnoval se studiu angličtiny. Mezi mé koníčky patří rybaření a četba.

Pavlína Naegele

„Štěstí je ve svobodě, svoboda v odvaze.“

 • třídní učitelka 9. třídy

 • učitelka dějepisu, přírodopisu a vlastivědy

 • výchovný poradce

Vystudovala obor etnologie na FFUK, kde také získala doktorát. Na Pedagogické fakultě Jihočeské univerzity si osvojila znalosti v oboru pedagogiky, účastní se výcviků v metodě kritického myšlení.

Markéta Tichá

„Žít a konat tak, abych se za sebe nemusela stydět.“

 • učitelka zeměpisu a tělesné výchovy

Vystudovala jsem Pedagogickou fakultu UK Praha obor zeměpis, tělesná výchova. Po studiu jsem vedle učení vedla přípravku na volejbal a aerobik pro dospělé. V současné době kromě Victoria School působím ve Studiu Salute jako trenérka volejbalu a zároveň se věnuji sportovním aktivitám dětí od 3 let.

Kateřina Štádlerová

„While we are postponing, life speeds by.“ 

 • koordinátorka rodilých mluvčích 
 • učitelka němčiny
 • dvojjazyčná asistentka

Přes dvacet let jsem pracovala jako produkční. Jazyky a především němčinu mám ráda již od základní školy. V rámci studia jsem odjela do Mnichova, kde jsem získala Goethe-Zertifikat. Jsem mámou dvou skvělých synů, spolumajitelkou pilates studia, ráda cestuji, chodím do divadla a na dlouhé procházky a túry po horách a to v každém počasí.

Mark Farrell

“Be kind. Be prepared.”

 • rodilý mluvčí
 • vedoucí učitel angličtiny

I come from Nova Scotia, Canada. I have been living and working in the Czech Republic for over twenty years. For fifteen of those years, I was a member of the English Department of the Faculty of Education at Charles University in Prague teaching language and literature (my favourite subjects to teach were my courses on Children’s Literature!)

In my free time, I like to read and play all kinds of games and sports.

Petra Mishevska

„Happiness is achieved when you stop waiting for it and make the most of the moment you’re in now. Enjoy the little things in life.“

 • na mateřské dovolené
 • rodilá mluvčí (učitelka angličtiny a španělštiny)

After completing my studies at the Faculty of Philology in North Macedonia (2016), I worked as an English and Spanish teacher in Skopje, my home town. In 2018 I obtained a CELTA certificate, and moved to Prague in the summer of 2019. I love travelin g, reading, drawing and cooking. I believe that teaching is much more than imparting knowledge, it is inspiring change. 

Lada Šnejdrlová

„Think positive“

 •  Učitelka AJ
 •  

I have been teaching English since I came back from my exchange year in South Carolina in 2007. I am a fan of TPR (total physical response) in my classes and the Natural Approach - Krashen´s theory of second language acquisition. I love to dance, play sports, travel and have fun. I believe that everyone can acquire English with the right tools.

Aimee Hall

“You can’t control what happens to you, how it happens, or who does it, but what you can control is how you respond.”

 • rodilá mluvčí
 • učitelka angličtiny 

I have 6+ years of teaching experience with a B.A. in Early Childhood Education from United States (licensed in two states) with additional licenses in English and Reading Comprehension K-12 and TEFL license from Prague, CR. Before moving to the CR, I was a teacher coach and helped develop curriculum for k-2nd grade English and Math for the state of Florida (USA) while analyzing educational data. I believe that to be educated is to have power. Education continues to expand and has the ability to change a life. In my free time, I like to write poetry, lift weights, read, and travel. I also like to study science, mathematics, and Spanish in my free time.

Maria Salikhov

 „To teach is to touch a life forever.”

 • rodilá mluvčí
 • učitelka angličtiny

Masters Degree in teaching English and translation, I like photography, travelling, reading and art.

Marcela Kanwarová

„Tell me and I forget, teach me and I may remember, involve me and I learn.“

 • učitelka angličtiny

I lived outside the Czech Republic for the past 9 years, half the time in London and the other half in South India. I am interested in an alternative way of life, especially living it. I teach yoga to adults and children, and recently worked in an international integral/holistic school. In the past I worked in many different jobs, including as a teacher of English as a foreign language. I love nature, gardening, vegetarian cooking and visiting new places. I am a mother of two children.

Adrián Anet Carrasco

 • rodilý mluvčí

 • učitel španělštiny

Jan Walter

„Never stop exploring.“

 • třídní učitel 6. třídy
 • učitel tělesné výchovy, informatiky a robotiky 

Jmenuji se Jan Walter a celý život mě provází sport a hudba. Vystudoval jsem trenérství na Fakultě tělesné výchovy a sportu na Univerzitě Karlově, kde jsem načerpal především teoretické znalosti ohledně trénování různých sportů. Posléze jsem také vystudoval obor wellness specialista na Vysoké škole tělesné výchovy a sportu, Palestra v Praze, kde mne zaujalo propojení pohybové aktivity se zdravým životním stylem. Pracoval jsem jako volnočasový pedagog v Domě dětí a mládeže a jako kondiční a plavecký trenér pro Čelákovickou sportovní, p.o. V letních měsících jsem absolvoval několik zahraničních stáží. Největší zážitky a zkušenosti jsem načerpal jako cabin counsolur a trenér na kempu YMCA Camp Coniston, NH, USA. Věnuji se na výkonostní úrovni triatlonu a hraji na bicí v kapele Nouzovej východ.

Denisa Brédová

„Nepřestávej objevovat.”

 • učitelka výtvarné výchovy

Vystudovala jsem Učitelství pro I.stupeň specializace Výtvarná výchova pod Karlovou univerzitou v Praze a Diploma in Graphic arts v Melbourne. Žila a pracovala jsem několik let v Anglii, Austrálii a v Číně (International School of Qindao - ART teacher for Bright Start program - přípravný kurz pro budoucí prvňáky). Také jsem pracovala/pracuji jako Graphic designer freelancer. Ráda vytvářím/přetvářím věci, maluji a běhám.

Jan Dlask

„Not I, nor anyone else can travel that road for you.”

 • učitel ICT

Mám za sebou bakalářské studium na Pedagogické fakultě UK se specializací na ICT a anglický jazyk. Kromě pozice učitele ve Victorce působím ještě jako lektor ICT na Diplomatické akademii MZV. Mezi mé záliby patří nové technologie, sport, hra na kytaru, cestování a klasická literatura.  

Michal "Lachim" Šíp

„Štěstí přeje odvážným.“

 • učitel pracovních činností

 • asistent “Učíme se venku”

 • školní asistent

Horolezec, pošťák, pasáček ovcí, učitel v MŠ, výrobce hudebních nástrojů, zahradník, cvičitel Aikido. Prostě Ferda mravenec - práce všeho druhu. 

Pavlína Dvořáková Wolfová

 • vychovatelka ve školní družině
 • školní asistentka

Manžel, děti vnoučata – to je RODINA

Itálie, slunce, jídlo – to je VÁŠEŇ

Pole dance, chůze, běh – to je ENERGIE

Humor, design, tvoření – to je POHODA

Škola, kolegové, žáci – to je RODINA, VÁŠEŇ, ENERGIE

Lucie Čunderlíková

„Nejhezčí ozdobou je úsměv…“

 • vychovatelka ve školní družině

 • školní asistentka

Vystudovala jsem střední odbornou školu, obor dámská krejčová. Mám ráda tvoření a kreativní činnosti všeho druhu například kreslení, šití nebo výrobu šperků. Ráda tyto dovednosti předávám hravou formou dětem a věřím, že v nich probudím uměleckého ducha a lásku k tvořivosti.

Petra Minaříková

 • Učitelka AJ

Brzy zde doplníme více informací.

Monika Pavlíková

„Knowledge is  power“

 • Učitelka AJ a tělesné výchovy

Angličtinu učím už 30 let a spolu s cestováním je to moje vášeň:-)

Vystudovala jsem učitelství na FTK UP v Olomouci a studovala na univerzitě ve Švédsku a v Belgii. Pracuji souběžně na VŠTVS Palestra v Praze  v oborech Wellness specialista a MBA - Manažer sportu. 

Věnuji se také lyžování sportovců s hendikepem, koučinku a terapiím prostřednictví masáží. 

Děti jsou pro mě nesmírná inspirace a tvořivost, která mě nepřestává udivovat.

Gabriela Verón

 •  Rodilá mluvčí
 •  Učitelka Španělštiny

Brzy zde doplníme více informací.

Tereza Piskáčková

 •  Administrativní podpora 
 •  Správa sociálních sítí

Brzy zde doplníme více informací.

Květoslav Žitný

 •  Školník

Brzy zde doplníme více informací.

Barbora Pišingerová

„Není moudrý ten, kdo ví mnoho, ale ten, kdo ví, čeho je třeba.“

 •  Asistentka pedagoga

Vystudovala jsem ekonomickou fakultu Západočeské univerzity v Plzni. Vždy mě bavil francouzský jazyk. I proto jsem odjela na rok studovat do Francie na Science Po v Toulouse a jeden rok jsem žila v Montrealu v provincii Québec v Kanadě. Francouzštinu jsem vyučovala na jazykové škole. Od roku 2022 jsem asistentem pedagoga na druhém stupni. Tato práce mi dává smysl, protože být odlišný automaticky neznamená být horší. Mám ráda indickou kuchyni a červená francouzská vína. Ve volném čase chodím do přírody a cestuji.

Marie Kubaská

„Bolest k životu patří, i když bychom ji raději vůbec v životě neměli.“

 • Asistentka pedagoga

V minulosti jsem pracovala v různých oborech a získala hodně zkušeností. Když dcera nastoupila do soukromé školky a hledali tam asistentku tak jsem se do toho pustila. Zjistila jsem, že práce s dětmi a jejich rozvoj mě zajímá. Udělala jsem si kurz asistenta a specializuji se na děti s aspergrovým syndromem, v kterých je i agresivita se kterou mám bohužel bohatou zkušenost.

Zuzana Dolejšová

„Nikdo není tak chudý jako ten, kdo nemá úsměv pro druhého.“

 • Školní psycholožka

Vystudovala jsem jednooborovou psychologii na FF Univerzity Karlovy v Praze. V rámci své praxe jsem působila 3 roky jako vedoucí na psychoterapeutických stacionářích pro děti v psychiatrické ambulantní péči, 4 roky jsem pracovala jako učitelka v soukromých školkách a hlídala děti batolecího a předškolního věku. Během svých stáží jsem se zaměřila na děti se specifickými poruchami učení (DYS-centrum), na nadané děti (Centrum nadání) a na děti s výchovnými problémy (Středisko výchovné péče Klíčov). Ve své diplomové práci jsem se věnovala tématu zvládání rozvodu rodičů dětmi. Jako školní psycholožka působím od roku 2017. Jsem matka dvou dětí – syna a dcery. Mám ráda tanec.